Gamers Space
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

TUTORIJAL:Kako upload-ovati sajt?

Ići dole

TUTORIJAL:Kako upload-ovati sajt? Empty TUTORIJAL:Kako upload-ovati sajt?

Počalji od =Dzoni= Pet 16 Jan 2009 - 13:44

Evo ovo sam naucio od administratora net majstora...na njihovom baneru pise: Ucite od najboljih i pomazite drugima.

Ja sam ovo od njih naucio i zelim da podelim sa vama.

Za pocetak da biste imali gde da uploadujete sajt,morate da zakupite ili nadjete free domen.
Kada ste to uradili,sledece sto vam je potrebno je FileZilla.
Ovde je mozete skinuti:
Spojler:

Kada je skinete,otvorite je,u vrhu imate HOST,USERNAME,PASSWORD,PORT.

Sve osim PORT-a treba da popunite podacima vaseg domena.
Onda kliknete na QUICKCONNECT.

Evo ovde imate kako sve to izgleda:
Spojler:

Kada ste kliknuli QUICKCONNECT..pocece neko ucitavanje,ubrzo cete dobiti ovo:
Spojler:

Sledece sto treba da uradite je da otvorite folder koji se u nasem slucaju zove gs.rs,a u njemu da otvorite jos jedan (public_html).Dobi cete ovo:
Spojler:
Onda otvorite folder u kojem se nalazi vas sajt,obelezite sve fajlove i foldere kliknete na jedan od njih i povucete ih u ovo najnize polje FileZilla-e. Kada ste to uradili,sledece je PROCESS QUEUE.Idete desni klik na prvu od ikonica u najnizem polju FileZilla-e,desni klik,pa PROCESS QUEUE.Slika:
Spojler:

Pocece upload vase stranice,kada se sve zavrsi,ovo najnize polje ce se isprazniti i mocicete da iskljucite filezilla-u...

Tako se uploaduje sajt,a za njegovo editovanje je najbolje da koristite notepad ++ koji je besplatan,a pritom jako dobar!

Link za download notepad ++:
Spojler:
=Dzoni=
=Dzoni=
Admin
Admin

Broj poruka : 2147
Godina : 30
Lokacija : Beograd,Srbija
Drzava: : 0
Opomena :
TUTORIJAL:Kako upload-ovati sajt? Left_bar_bleue0 / 1000 / 100TUTORIJAL:Kako upload-ovati sajt? Right_bar_bleue

Omiljena igra : MGS4
Pohvale :
TUTORIJAL:Kako upload-ovati sajt? Left_bar_bleue5 / 1005 / 100TUTORIJAL:Kako upload-ovati sajt? Right_bar_bleue

Nick na serveru: : =GSSF=Dzoni=
Extra rank: : TUTORIJAL:Kako upload-ovati sajt? Gs_gfx_team301
Datum upisa : 16.07.2008

http://www.gs.rs

Nazad na vrh Ići dole

Nazad na vrh

- Similar topics

 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu