Gamers Space
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Animated .gif Picture Tutorial (Paint.NET)

4 posters

Ići dole

Animated .gif Picture Tutorial (Paint.NET) Empty Animated .gif Picture Tutorial (Paint.NET)

Počalji od Don Rade Sre 8 Okt 2008 - 23:13

Ovo je vrlo jednostavno napraviti..... Kao prvo skinete ovaj program za pravljenje animacija..... Zapravo mozete da koristite bilo koji.... ako vec neki znate da koristite.... totalno je svejedno... Ali eto ja sam skinuo ovaj!!! I nista jednostavnije nisam video.... Evo uploadovo sam vam....

Spojler:

Prvo sto treba da znate je da kada pravite animaciju treba da napravite sliku za svaki frame.... Odnosno za svaki pomicaj objekta vam treba slika.... Kako praviti sliku je nesto drugo.... Ja cu vam samo objasniti kako da izvedete na osnovan nacin....

Krenete sa pravljenjem slika ali bi bilo dobro i napraviti novi folder u koji cete ubacivati zavrsene slike, koje mozete zvati 1, 2, 3, 4...... Redosledom koji ih ubacujete u animacuju!!! Najvaznije je da ne zaboravite da SVAKU SLIKU SACUVATE U .GIF FORMAT!!!!!! Ako ovo ne uradite necete moci napraviti animaciju!!!

E sad ja sam napravio vrlo prostu animaciju sa 7 framova!!! Razmak izmedju svake tacke mi je 10 pixela!!!

Animated .gif Picture Tutorial (Paint.NET) 88335204td3 Animated .gif Picture Tutorial (Paint.NET) 10829923gh6 Animated .gif Picture Tutorial (Paint.NET) 98567944rm7 Animated .gif Picture Tutorial (Paint.NET) 89254497mw6 Animated .gif Picture Tutorial (Paint.NET) 67171099nk1 Animated .gif Picture Tutorial (Paint.NET) 91884848km0 Animated .gif Picture Tutorial (Paint.NET) 44900503ix3

Potom otvorite onaj program i samo prevucete animacije po redu i samo kliknete na "Make Animated GIF", sacuvate i gotovo!!! Vrlo jednostavno ali mogucnosti su bezbrojne!!!

Animated .gif Picture Tutorial (Paint.NET) Dot1wd7
Don Rade
Don Rade
Admin
Admin

Broj poruka : 1053
Godina : 30
Lokacija : Canada/North Battleford
Drzava: : 38
Opomena :
Animated .gif Picture Tutorial (Paint.NET) Left_bar_bleue1 / 1001 / 100Animated .gif Picture Tutorial (Paint.NET) Right_bar_bleue

Omiljena igra : GTA IV
Pohvale :
Animated .gif Picture Tutorial (Paint.NET) Left_bar_bleue9 / 1009 / 100Animated .gif Picture Tutorial (Paint.NET) Right_bar_bleue

Extra rank: : The Cleaner
Datum upisa : 19.07.2008

http://gamersspaceblog.blogspot.com/

Nazad na vrh Ići dole

Animated .gif Picture Tutorial (Paint.NET) Empty Re: Animated .gif Picture Tutorial (Paint.NET)

Počalji od dragon794 Uto 28 Okt 2008 - 0:19

Fino je iako nije bukvalni tutorijal . Reko konacno da postujem ovdje glupo je da dobra tema umre !


P.S. Milsim da se animacije nekako mogu praviti i preko photoshop-a . Jel to istina ?
dragon794
dragon794
Global Moderator
Global Moderator

Broj poruka : 1627
Godina : 30
Lokacija : Sarajevo
Drzava: : 3
Opomena :
Animated .gif Picture Tutorial (Paint.NET) Left_bar_bleue0 / 1000 / 100Animated .gif Picture Tutorial (Paint.NET) Right_bar_bleue

Omiljena igra : Final Fantasy III
Pohvale :
Animated .gif Picture Tutorial (Paint.NET) Left_bar_bleue4 / 1004 / 100Animated .gif Picture Tutorial (Paint.NET) Right_bar_bleue

Nick na serveru: : =GSSF=Draco
Datum upisa : 11.10.2008

Nazad na vrh Ići dole

Animated .gif Picture Tutorial (Paint.NET) Empty Re: Animated .gif Picture Tutorial (Paint.NET)

Počalji od kiboz Uto 28 Okt 2008 - 14:47

Jeste, ali preko imageready-ja ili extended verzije.
kiboz
kiboz
Moderator
Moderator

Broj poruka : 924
Godina : 28
Lokacija : Sirmijum
Drzava: : 0
Opomena :
Animated .gif Picture Tutorial (Paint.NET) Left_bar_bleue0 / 1000 / 100Animated .gif Picture Tutorial (Paint.NET) Right_bar_bleue

Omiljena igra : TES 3: Morrowind
Pohvale :
Animated .gif Picture Tutorial (Paint.NET) Left_bar_bleue6 / 1006 / 100Animated .gif Picture Tutorial (Paint.NET) Right_bar_bleue

Nick na serveru: : =GSSF=Kiboz=
Extra rank: : Animated .gif Picture Tutorial (Paint.NET) Gs_gfx_team301
Datum upisa : 26.07.2008

Nazad na vrh Ići dole

Animated .gif Picture Tutorial (Paint.NET) Empty Re: Animated .gif Picture Tutorial (Paint.NET)

Počalji od Syma Pon 24 Nov 2008 - 2:49

ovo je dobro ali kako si pogledao to u pizelima rzliku kako ja to da pogledam
Syma
Syma
Banned
Banned

Broj poruka : 648
Opomena :
Animated .gif Picture Tutorial (Paint.NET) Left_bar_bleue0 / 1000 / 100Animated .gif Picture Tutorial (Paint.NET) Right_bar_bleue

Omiljena igra : CSS brate kad igram lepo nema mi ravnog
Pohvale :
Animated .gif Picture Tutorial (Paint.NET) Left_bar_bleue3 / 1003 / 100Animated .gif Picture Tutorial (Paint.NET) Right_bar_bleue

Datum upisa : 22.11.2008

Nazad na vrh Ići dole

Animated .gif Picture Tutorial (Paint.NET) Empty Re: Animated .gif Picture Tutorial (Paint.NET)

Počalji od Sponsored content


Sponsored content


Nazad na vrh Ići dole

Nazad na vrh

- Similar topics

 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu